آخرین اخبار

معرفی نسل هشتم رولزرویس فانتوم

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

پس از انتشار تیزرهای نسل هشت فانتوم این خودرو دیشب در لندن رونمایی شد. این نسل از سازه کاملا مستقلی به نام  (Architecture of Luxury) بهره می برد. این سازه قرار است نقشی اساسی در توسعه محصولات بعدی رولزرویس ایفا نموده و در ساخت مدل های آتی مثل شاسی بلند کالینان، گوست، ریث و داون نیز استفاده شود.

طبق اطلاعیه رسمی، این سازه کاملا توسط مهندسین رولزرویس توسعه یافته و 30 درصد استحکام بیشتری نسبت به سازه نسل هفتم فانتوم دارد. سواری نرم، آرامش آکوستیک، صندلی های راحت، آزادی عمل در طراحی ظاهری و کابین جادار از ویژگی های این سازه جدید هستند.

در کنار سازه، سیستم تعلیق بادی فانتوم جدید نیز نقشی بسیار مهم در آرامش کابین دارد. این سیستم تعلیق هوشمند با استفاده از فاکتورهایی مثل شتاب خودرو، میزان چرخش فرمان و داده های دریافتی از دوربین نصب شده در جلو میزان نرمی ضربه گیرها را تنظیم می کند.

قلب تپنده این نسل از فانتوم  یک موتور V12 به حجم 6.75 لیتر است، اما این موتور نیز کاملا جدید بوده و عملکردی فوق العاده نرم و بی صدا دارد.

برخلاف نسل قبلی ، موتور فانتوم جدید از دو توربوشارژر بهره برده و قادر است 563 اسب بخار قدرت تولیدکند.فانتوم شتابی برابر با 5.3 ثانیه داشته و می تواند به حداکثر سرعت 250 کیلومتر در ساعت دست یابد.

 

برخی از سیستم های کمکی این خودرو عبارتند از: دستیار هوشیاری، 4 دوربین با دید پانورامیک، نمایش تمام اطراف خودرو همانند نمای هلیکوپتری، سیستم دید در شب (نایت ویژن) و سیستم کمک به دید بهتر، کروز کنترل فعال، اخطار برخورد، اخطار عابرین، اخطار عبور وسایل نقلیه از پشت خودرو، اخطار خروج از بین خطوط، سیستم هداپ دیسپلی HD با نسبت ابعاد 7x3، وای فای هات اسپات و جدیدترین سیستم های مسیریابی و سرگرمی.

 

در این نما چراغ های اصلی نیز تغییر یافته و ضمن یک تکه شدن حالتی همانند چشمان یک فرد مطمئن و متمرکز پیدا کرده اند.

این چراغ ها از فناوری لیزر بهره برده و می توانند در شب تا 600 متر نور پرتاب کنند که در نوع خود بی نظیر است. به گفته رولزرویس سیستم روشنایی فانتوم هشتم، در بین تمامی خودروهای موجود در جهان پیشرفته ترین می باشد.

 

مطابق انتظار در داخل کابین کیفیت حرف اول را می زند و قسمت های مختلف از چرم و چوب و بهترین مواد موجود بر روی کره خاکی ساخته شده اند.

سادگی و اصالت واژه هایی هستند که با مشاهده کابین به ذهن خطور می کنند؛ چرا که تمامی سطوح به دور از هر گونه پیچیدگی طراحی شده و خبری از دکمه ها و کلیدهای متعدد در آنها نیست. البته در پشت برخی از این سطوح صاف امکاناتی مثل میز یا نمایشگر دیجیتال مخفی شده اند که هر یک با فشار دکمه ای از جای خود خارج می شوند.

در این نسل از فانتوم، سرنشینان قادر خواهند بود با فشار یک دکمه و بدون کوچک ترین زحمت درها را باز یا بسته کنند که این قابلیت توسط رولزرویس Embrace (به آغوش کشیدن یا استقبال گرم) نامگذاری شده است. در نسل قبلی فقط امکان بستن درها از طریق دکمه اختصاصی وجود داشت.