آخرین اخبار

معرفی تکنولوژی کادیلاک super cruise

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

در رتبه بندی سیستم خودران، سوپر کروز کادیلاک در رتبه اول قرار گرفته و افتخار بسیار بزرگی در صنعت نیمه خودران ها شده است که این سیستم فوق العاده با حرکت چشم های راننده، این اطمینان را می دهد که با فعال بودن سیستم خودران، راننده هم نظارت کامل بر روی این سیستم را دارد. 

از انجایی که صنعت اتومبیل به سیستم خودران ها Autopilet نزدیک می شود، کمپانی کادیلاک تکنولوژی رانندگی خودکار جدیدی را به نام super cruise  اضافه کرده است که رقیبی برای auto pilot  تسلا باشد.این سیستمی  (Super Cruise)که در حال حاضر موجود می باشد از autopilot  سبقت گرفته و بسیار مورد تقدیر قرار گرفته است.

 سوپر کروز چیست؟

سوپر کروز یک سیستم خودران است که در آزاد راه ها آن هم به صورت محدود استفاده می شود.البته در حال حاضر در همه جاده ها این سیستم فعال نشده است و توسط جنرال موتورز نقشه برداری شده است و درست مانند سایر سیستم های دیگردر نوع خود، به وسیله(Adaptive Cruise Control)فرمان را به عهده می گیرد تا خودرو در لاین خود و با سرعت مشخص بماند و همچنان به این که آیا راننده به جاده توجه می کند یا خیر، مورد بررسی قرار می گیرد.

 

یکی از قابلیتایی که سوپر کروز دارا می باشد، این است که احتیاجی به گرفتن فرمون نیست و با ردیابی وضعیت چشم راننده این کار انجام می شود و در صورت کاهش سطح هوشیاری، تلاش می کند راننده و سرنشینان را از وضعیت موجود آگاه سازد.

سوپر کروز چگونه کار می کند؟

سوپر کروز از دوربین ها و سنسورهایی که در CT6موجود است، برای اسکن جاده و نگه داشتن خودرو در لاین خود استفاده می کند.

این سیستم فوق العاده با بهره گیری از سنسورهایGPS  و با نقشه دقیق، می تواند خودرو را در شرایط خاص به تنهایی هدایت کند.از GPS و نقشه ها برای تعیین موقعیت خودرو و ردیابی استفاده میکنند.

 

و زمانی که یک وسیله نقلیه دیگری در جلو خودرو باشد و آن را تشخیص دهد، بسته به شرایط ترافیکی، سرعت را کم، زیاد یا ترمز می کند و حتی درشرایط توقف دوباره شروع به حرکت می کند.هر زمان با حرکت دادن فرمان، اعمال ترمز یا شتاب گیری می توان سوپر کروز را از آن دور کرد.

اگر راننده از جاده دور شود چه انفاقی می افتد؟

سوپر کروز نیز درست مانند سایر سیستم های رانندگی، نیاز به نظارت مدام انسان دارد.

 

فرض کنید، راننده ای در یکی از مسیر های نقشه برداری شده در حال رانندگی باشد و به دلایلی نگاه خود را از جاده منحرف کند و تمرکز، توجه راننده در یک بازه زمانی طولانی از جاده برداشته شود، سوپر کروز از راننده میخواهد که تمرکز خود را سریعا به جاده دهد و اگر راننده همچنان تمرکز خود را به جاده ندهد و پاسخگو نباشد، نوار چراغ روی فرمان به رنگ سبز و بعد قرمز می شود و اگر همچنان پاسخی مشاهده نشود فایل صوتی پخش می شود تا توجه راننده را به خود جلب کند و تا جایی پیش می رود که خودرو متوقف می شود وبه نیروهای امدادی هشدار دهد.

محدودیت های سوپر کروز

مانند سایر سیستم های موجود، سوپر کروز یک راننده نیست و به این معنی است که نظارت دائمی انسان بر روی سیستم لازم است و این را هم باید در نظر داشت که سوپر کروز موانع را نمی تواند دور کند و سعی در جلوگیری از برخورد وسیله نقلیه، حیوانات، عابران پیاده، دوچرخه سواران و موانع ساختمانی را نخواهد داشت.

همچنین مانند اتومبیل های دیگر، برای جلوگیری از برخورد با وسیله دیگر تغییر لاین نمی دهد و همچنین جنرال موتورز هشدار می دهد که در شرایط نامناسب هوا از این سیستم استفاده نشود.

نحوه فعال سازی و غیرفعال کردن Super Cruise

برای فعال کردن و دسترسی داشتن به سوپر کروز، دو سیستمAdaptive Cruise Control  و ترمز اتوماتیک باید روشن وTeen Driving  خاموش باشد و همچنان دوربین ها و سنسور های موجود در خودرو باید بدون هیچ مشکی باشد.

برای غیر فعال کردن این سیستم خودران تنها کاری باید انجام دهید این است که دوباره دکمه Super Cruiseرا فشار دهید یا با پدال ترمز به آن خاتمه دهید.

جهت مشاوره رایگان شماره خود را ثبت نمایید