تکنولوژی خودرو

سنسور باد تایر خودرو چیست؟

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

 وظیفه اصلی سنسور باد لاستیک، اندازه گیری لحظه به لحظه فشار باد هر کدام از تایرها و اخطار کم بادی به راننده می باشد.

یکی از ملزومات رانندگی ایمن، داشتن سنسور باد لاستیک می باشد که داشتن این سیستم در جوامع بین الملل، از اهمیت بالایی برخوردار است که متاسفانه هنوز در ایران این مسئله اجباری نشده است.

در هوای گرم و در صورت زیاد بودن سرعت خودرو، هوشیار بودن در مورد فشار تایرها بسیار مهم است. علاوه بر این فشار پایین تایرها نیز، باعث فرسودگی سریع تر تایرها می شود و به این دلایل باید بررسی فشار تایر، حداقل به صورت ماهیانه انجام شود در این سری از مطالب تکنولوژی خودرو قصد داریم سنسور بادلاستیک، معایب و مزایا آن را مورد بررسی قرار دهیم.

 سنسور باد لاستیک چیست و چگونه کار می کند؟ (TPMS)

سیستم TPMS از مخفف کلمات Tire Pressure Monitoring System برگرفته شده است. هدف از سیستم کنترل فشار تایر در وسیله نقلیه این است که فشار باد هر کدام از تایرها را توسط سنسورهای موجود در لاستیک به صورت مجزا هشدار دهد.شاخص فشار کم تایر، نمادی زرد رنگ به شکل مقطع تایر ( که شبیه به نعل اسب ) و یک علامت تعجب است که نشان از شرایط رانندگی ناایمن است.

TPMS

نحوه محافظت از سیستم (TPMS)

از خطرات جاده ای مانند چاله و حفره خودداری کنید.

باتری خودرو را شارژ و سالم نگه دارید.

از لاستیک های صاف اجتناب کنید چرا که به سیستم TPMS آسیب می رساند و باعث از کار افتادن این سیستم میشود.

TPMS یا همان سنسور باد لاستیک به دو صورت موجود می باشد.که تنها تفاوت آنها در نحوه و عملکرد آنها است.

 (DIRECT TPMS)

(INDIRECT TPMS)

مدل اول ITPMS که INDIRECT TPMS است. این سیستم توسط سنسورها، سرعت چرخ ها و سیستم ترمز ABS و EBD باد لاستیک را اندازه گیری  می کند و به راننده اخطار می دهد. بنابراین براساس میزان چرخش هر چرخ، سیستم می تواند اندازه نسبی لاستیک های موجود در وسیله نقلیه را تخمین زند. درواقع این سنسورها، سرعت چرخش هریک از چرخ ها را نسبت به یکدیگر می سنجد و زمانی که سرعت چرخش یکی از چرخ ها بیش از حد افزایش یابد، براساس محاسبات کسب شده متوجه فشار کم آن تایر می شود و به راننده هشدار می دهد. همانطور که میدانید زمانی که فشار باد تایر کم می شود باعث کاهش قطر لاستیک و بنابراین نسبت به تایرهای دیگر سرعت آن بیشتر میشود. یکی از مزیت های سیستم TRMP غیرمستقیم نسبت به سیستم های مستقیم، ارزان بودن آن و نیز به برنامه ریزی و نگهداری کمتری نیاز دارد.

همچنین معایب سیستم TPMS غیر مستقیم، ممکن است زمانی که تایر را نصب می کنید، اگر اندازه آن بزرگتر و کوچک تر باشد، دقت سیستم کاهش می یابد و هنگامی که فشار باد هر کدام از تایرها به درستی تنظیم شد دو مرتبه سیستم باید تنظیم شود.

سیستم TPMS مستقیم (DTPMS)

این روزا اکثر ماشین ها مجهز به سیستم (DTPMS) مستقیم می باشد که مخفف Direct TPMS است. در این نوع سیستم، از سنسورهایی استفاده شده است که به صورت مستقیم در داخل و خارج از تایر نصب شده است و باد لاستیک ها را به صورت مجزا به راننده هشدار می دهد و حتی ممکن است دمای تایر را هم اعلام کند.سیستم DTPMS تمامی اطلاعات را معمولا به صورت بی سیم به واحد کنترل مرکزی ارسال و اطلاعات را تحلیل و بررسی می کند.

tpms in car

مزیت های سیستم مستقیم (DTPMS)

جابه جایی تایرها در دقت این سیستم تاثیری ندارد باتری داخل سنسورها معمولا ده سال عمر می کند و همچنین فشار باد لحظه ای در تایر را نشان می دهد.

معایب سیستم مستقیم (DTPMS)

این سیستم، درکل از سیستم غیر مستقیم گران تر می باشد و اگر باطری این سیستم تمام شود قابل سرویس نمی باشد و باید کل سنسور را عوض کرد.

 

جهت مشاوره رایگان شماره خود را ثبت نمایید